Eesti Vabariigi aastapäev Narva Pähklimäe Gümnaasiumis
Viktoriin 8.klassidele „Tunne Eestimaad!”

Eesti Vabariigi iseseisvuspäevaks korraldasid Narva Pähklimäe Gümnaasiumi eesti keele õpetajad Natalja Zahharova ja Inguna Joandi 26. veebruaril 2015 algusega kell 14.00 Narva linna üldhariduskoolide 8.klasside õpilastele viktoriini „Tunne Eestimaad!”. Üritusest võtsid osa Narva koolide õpilased, nimelt Narva Kesklinna Gümnaasiumist, Narva Kreenholmi Gümnaasiumist, Narva Keeltelütseumist, Narva 6. koolist, Narva Vanalinna riigikoolist, Paju koolist ja Pähklimäe Gümnaasiumist. Igast koolist tuli osalema üks viieliikmeline võistkond koos oma õpetajaga. Koolide õpetajad moodustasid žürii.

Eesti iseseisvuspäevale pühendatud viktoriini teemadeks olid: Eesti riigipühad, riiklikud ja rahvakalendri tähtpäevad, maakonnad/linnad ja nende tähtsamad vaatamisväärsused, Eesti tuntud isikud, Eesti sümboolika ja Eesti suuremad muuseumid.

Ürituse eesmärgid olid kinnistada Eestimaaga seotud sõnavara eesti keeles, julgustada õpilasi osa võtma eestikeelsest viktoriinist ja muidugi avardada nii õpilaste kui ka teatud määral eesti keelt ja kultuuri õpetavate inimeste (eesti keele õpetajate) silmaringi.

Õpilased olid väga aktiivsed aga samas eriti tähelepanelikud ja tunduski, et nende ajud pidevalt töötavad, pingutades, et anda vaid õiged vastused. Korraldajd usuvad, et kõik viktoriinis kõlanud küsimused olid väga õpetlikud, kuna sisaldasid väga palju kasulikku infot meie riigi elu ja kultuuri kohta.
Lõpus said viktoriini osalejad ka üht eestikeelset laulu kuulata, kus oli palju lünki ja selle väikese meelelahutuse eest said nemad ka teatud punktid teenida.

Lõpetuseks olid kõik osalejad premeeritud diplomite, tänukirjade ja meelepäraste raamatutega ning said kaasa väärikaid mõtteid.

Suurimad tänud õpetajatele, kes oma õpilasi ette valmistasid.

Natalja Zahharova
Eesti keele õpetaja