„Lastele kirjutamine on nagu magustoidu söömine...”

(1. detsember 2012 Andrus Kivirähk Õpetajate Leht)

10.03.2015 toimus Narva Vanalinna Riigikoolis Narva linnakoolide 5. klasside õpilaste seas olümpiaad, mis oli pühendatud Andrus Kivirähki- elu ja loomingule.

Ürituse eesmärgideks seadsime vastavalt Riiklikule õppekavale: arendada kuulamis-, lugemis- ja kirjutamisoskust, ÕS-i kasutamisoskust, piltlikute väljendite tundmist. Samuti laiendada silmaringi Eesti kirjanikkude ja nende loomingu osas, tõsta õpilase ensehinnangut ja usku oma võimetesse, arendada julgust ürituste osalemises väljaspool kooli.

Lähtudes nendest eesmärkidest ja Kivirähki lasteraamatutest, koostasime kuulamisülesande „Sirli, Siim ja saladused“ raamatu põhjal. Funktsionaalseks lugemiseks valisime kirjaniku poolt hiljuti ilmunud Delfi tähekeses pala “Verivorst ja piparkook” (24. detsember 2014) ning teised ülesanded põhinesid just sellel teosel. Kokku oli õpilastel võimalus täita 8 ülesannet.

Viimane ülesanne oli loomingulisem, kus olümpiaadi osalejad pidid teksti põhjal joonistama tegelasi ning välja tooma nende iseloomulike tunnuseid.

Aga kõige tähtsam oli see, et kõik osalejad said 12.03.15 kohtuda Narva Vanalinna Riigikoolis kirjanikuga, kuulata tema uuest raamatust „Karneval ja kartulisalat“ mõnda autori poolt loetavat jutustust, tema kätt suruda, autogrammi küsida ning pilti teha. Õpilased olid eriti uhked, et said küsida autogrammi Kivirähkilt raamatusse, mis kingiti olümpiaadil.

Aga nüüd osalejatest. Olümpiaadist võtsid osa 3 kooli: Narva Keeltelütseum õpilased: Ksenija Jarmuhhamedova, kes saavutas I koha, Vlad Ignatjev ja Nika Kronk, jagasid III koha ning Helen Lättemaa Juhendaja õpetaja oli Olga Kalinina.

Narva Pähklimäe Gümnaasiumist olid Georgi Jakovlev, Sofia Mosjakina ja Milana Koloskova, juhendaja Liina Barch.
Narva Vanalinna Riigikooli esindajad olid Viktorija Snyatkova, Enno Matsi (II koht), Polina Han, Jelizaveta Zubova. Neid õpilasi valmistas ette õpetaja Julia Simson.

Olümpiaadi ja üritust korraldas ja viis läbi Narva Vanalinna Riigikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maria Tširkova ning aitas teda sama kooli õpetaja Julia Simson.

Suur tänu kõigile osalejatele ning neid ettevalmistanud õpetajatele.

18.03.15 M.Tširkova